Ana Sayfa Gündem, Spor, Uncategorized 12 Ocak 2021 18 Görüntüleme

Sağlık Bakanlığı Covid Ek Ödeme Yazısını Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme için beklenen yazıyı yayınladı. 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıda Covid-19 pandemisi nedeniyle Sağlık tesislerinde yapılacak ek ödeme uygulamasının detaylarına yer verildi. Son dakika ek ödeme yazısı Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.
Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan ek ödeme konulu yazıda 01/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 ay süreyle ödeme yapılması istendi.
1- Bakanlık personeli yönünden 4/1/1961 tarihli ve 209 sayılı Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumları ile Esenlendirme (Rehabilitasyon) Tesislerine Verilecek Doner Sermaye Hakkında
Kanunun 5 inci maddesinin ikinci fıkrasmm birinci ve üçüncü cümlesinde yer alan tavan oranlarının, Sağlık Bakanlığına Ait Kurum ve Kuruluşlar ile Devlet Üniversitelerinin ilgili Birimlerinin Birlikte
Kullanımı ile İş birliği Usul ve Esaslan Hakkmda Yonetmelik kapsammda yer alan Üniversite personeli yönünden ise 4/11/1981 tarihli ve 254 7 sayılı Yükseköğretim Kanununun 58 inci maddesinin (c) fıkrasmm birinci bendi ile ikinci bendinin birinci ctimlesinde yer alan tavan oranlarının;
a) Tabiplerden; Covid-19 hastas1 takip ve tedavisi yap1lan saghk tesislerinin;
aa) Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında,
ab) Covid-19 için ayrılmış polikliniklerde,
ac) Covid-19 için ayrılmış servislerde,
aç;) Covid-19 için ayrılmış yoğun bakımlarda,
ad) Acil servislerin Covid-19 için ayrılmış alanlarında,
ae) Sadece Covid-19 hastalanna hizmet sunmak üzere evde sağlık hizmetlerinde,
Görevlendirilenlere, fiilen gorev yaptlklan süreler için %100’ü, kalan süreler için Ek tabloda belirlenen oranlar,
b) Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelinden Covid-19 hastası takip ve tedavisi yapılan sağlık tesislerinin;
ba) Covid-19 PCR testi yapilan mikrobiyoloji laboratuvarında,
bb) Covid-19 için ayrılmış polikliniklerde,
be) Covid-19 için ayrılmış servislerde,
b9) Covid-19 için ayrılmış yoğun bakımlarda,
bd) Covid-19 için ayrılmış görüntüleme alanlarında,
be) Acil servislerin Covid -19 için ayrılmış alanlarında,
bf) Sadece Covid-19 hastalarma hizmet sunmak Uzere evde sağlık hizmetlerinde,

Görevlendirilenlere, fiilen gorev yaptlklan süreler için %100’ü, kalan süreler için Ek tabloda belirlenen oranlar,

c) Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelden, (b) fıkrasında sayılan yerlerde gorevlendirilenlere fiilen gorev yaptıkları süreler için tavan ek odeme tutanna esas katsayısı 2 (iki) olarak alınır.
ç) Hesaplamalarda aktif gün katsayısı kullanılır.
2- ilgili ek odeme doneminde her bir personel için Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek ödeme Yapılmasına Dair Yonetmelik kapsamında hesaplanan mesai içi brüt ek
odeme tutan ile 1 inci maddeye gore hesaplanan brüt ek odeme tutarı karşılaştırılarak yüksek olan tutar esas alınır. Bu şekilde yapılacak ek odeme tutarı mesai için tavan ek ödeme tutarını geçemez.
3-Buna gore, Kasım ve Aralık 2020 ek odeme donemleri için ek odeme dağıtım kararı kesinleştirilmeden once sağlık tesislerinde gorev yapan tüm personelin COViD-19 için ayrılmış alanlarda odemeye esas çalışma yer ve birimlerini ve çalışma sürelerini gösterir listeler ile hesaplanan odemeye esas tutar için Sağlık Müdürlüğüne onay için gönderilecek ve odemeler İl Sağlık Müdürlüğünün uygun görüşünden sonra yapılacaktır.
Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelinden; Covid-19 için ayrılmış poliklinik, servis, yoğun bakım, görüntüleme ve acil servis acil servis alanlan ile Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarına görevlendirilenlere görev yaptıkları süreler için; % 100 – bu alanlarda çalışmayan sağlık hizmetleri sınıfı personeli ile tabip dışı diğer personele Ek tabloda belirlenen oranlar, esas alınarak ek odeme hesaplanması yapılacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil